Najnovšie
 
 
 
CallMeBack
Do not fill this:
 
WriteMeBack
Do not fill this:
 
Modré číslo / bezplatná linka
 
Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Do not fill this:

Ukážka obsahu:

Aké zmeny prinesie plánovaná novela Zákona o dani z príjmov pre podnikateľov?

29.7.2013, Zdroj: accace.com

Od 1.1.2014 má do platnosti vstúpiť novelizácia Zákona o dani z príjmov, ktorá prináša rôzne zmeny. Tieto majú pomôcť v boji proti daňovým únikom rovnako ako aj znížiť administratívne bremeno podnikateľských subjektov na Slovensku.

„Dodanie“ záväzkov po novom

Medzi najvýznamnejšie zmeny, ktoré prináša novelizácia Zákona o dani z príjmov, patrí nový spôsob „dodania“ záväzkov po uplynutí doby ich splatnosti. Navrhuje sa zjednotenie časového testu na zvýšenie základu dane o neuhradený záväzok alebo jeho časť s časovým testom na daňovú uznateľnosť tvorby opravných položiek u pohľadávok. Rezort financií plánuje týmto opatrením vyvinúť tlak proti vzniku druhotnej platobnej neschopnosti.

Toto opatrenie sa bude týkať neuhradených záväzkov, ktoré sa vzťahujú na výdavok, ktorý je podľa §19 ZDP daňovým výdavkom, alebo aj na náklady prislúchajúce k odpisovanému a neodpisovanému majetku, zásobám, finančnému majetku a inému majetku, pri ktorom vzniká výdavok pri jeho zaradení alebo vyradení zo spotreby alebo z používania. Spoločnosti, ktoré neuhradia tieto záväzky, ich budú „dodanovať“ skôr ako po troch rokoch po uplynutí ich doby splatnosti, čo platí v súčasnosti.

Ak od dohodnutej doby splatnosti uplynulo:

...
Koniec ukážky
...

Prístup ZADARMO k tomuto dokumentu majú len registrovaní užívatelia portálu dph.sk.

Som už registrovaný na dph.sk:

=> Prihláste sa svojím užívateľským menom a osobným heslom.

Nie som registrovaný:

=> Zaregistrujte sa. Prinesie Vám to veľa výhod:

  • každé dva týždne dostanete ZADARMO do svojej e-mailovej schránky prehľad aktualít, najnovších legislatívnych zmien, zaujímavé články, zodpovedané otázky z oblasti DPH,
  • získate okamžitý prístup do negarantovaných aktualít, článkov a otázok na portáli www.dph.sk,
  • získate prístup do rozsiahleho archívu príspevkov na portáli www.dph.sk.

Registrácia je úplne zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov.

Najdiskutovanejšia daň na Slovensku - zorientujte sa s DPH v zmenách v legislatíve pre rok 2015.

Vždy presné a aktuálne informácie, prehľad v problematike DPH vo forme riešení konkrétnych situácií z praxe zrozumiteľne vysvetlených na príkladoch, podrobná orientácia v oblasti DPH.DPH profi Vás pripraví rýchlo a jednoducho - mesačne pripravujeme viac ako 15 garantovaných článkov, ktoré Vás podrobne oboznámia so zmenami, ktoré prináša neustále sa meniaca legislatíva.

Staňte sa predplatiteľom DPH profi. Nikde inde nenájdete takú koncentráciu článkov z oblasti DPH, ktoré naviac zaručia garanciu aktuálnosti a správnosti.