Najnovšie
 
 
 
CallMeBack
Do not fill this:
 
WriteMeBack
Do not fill this:
 
Modré číslo / bezplatná linka
 
Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Do not fill this:

Ukážka obsahu:

Dobrovoľný platca DPH – áno či nie?

21.3.2012, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Ak aj Vy patríte k skupine podnikateľov, ktorým nevyplýva povinnosť registrácie pre daň v zmysle §4 Zákona o DPH (t. j. nespĺňate požadovaný min. obrat 49 790 Eur za 12 po sebe nasledujúcich mesiacov), ale pohrávate sa s myšlienkou stať sa dobrovoľným platiteľom DPH, potom máme pre Vás niekoľko užitočných rád.

Prvou z nich je, že Zákon o DPH pripúšťa možnosť stať sa dobrovoľným platiteľom aj v prípade, že ste požadovaný obrat nedosiahli. V tomto prípade musíte príslušnému daňovému úradu predložiť žiadosť o registráciu pre daň a obrniť sa pevnými nervami. Totiž fakt, že sa chcete stať dobrovoľnými platcom neznamená automatické „áno“ zo strany daňového úradu. Pripravte sa na plejádu papierovačiek, vysvetľovania a ešte raz vysvetľovania, prečo sa práve Vy chcete stať dobrovoľne platiteľom DPH. Ak Vám daňový úrad nakoniec vyhovie, stávate sa plnohodnotným platiteľom so všetkými povinnosťami aj právami. A práve z tohto dôvodu si musíte poriadne zvážiť či bude dobrovoľná registrácia pre Vás výhodou, alebo naopak Vás konkurenčne odstaví.

Vo svete DPH platí základné zlaté pravidlo: ak ste platiteľ DPH obchodujte s iným platiteľmi nakoľko si môžete uplatniť daň na vstupe. Ak ste naopak neplatiteľ snažte sa spájať s inými neplatiteľmi lebo neuplatniteľná daň na vstupe zbytočne predraží Vaše výstupy čím sa stanete konkurencie neschopný!!!

...
Koniec ukážky
...

Prístup ZADARMO k tomuto dokumentu majú len registrovaní užívatelia portálu dph.sk.

Som už registrovaný na dph.sk:

=> Prihláste sa svojím užívateľským menom a osobným heslom.

Nie som registrovaný:

=> Zaregistrujte sa. Prinesie Vám to veľa výhod:

  • každé dva týždne dostanete ZADARMO do svojej e-mailovej schránky prehľad aktualít, najnovších legislatívnych zmien, zaujímavé články, zodpovedané otázky z oblasti DPH,
  • získate okamžitý prístup do negarantovaných aktualít, článkov a otázok na portáli www.dph.sk,
  • získate prístup do rozsiahleho archívu príspevkov na portáli www.dph.sk.

Registrácia je úplne zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov.

Najdiskutovanejšia daň na Slovensku - zorientujte sa s DPH v zmenách v legislatíve pre rok 2015.

Vždy presné a aktuálne informácie, prehľad v problematike DPH vo forme riešení konkrétnych situácií z praxe zrozumiteľne vysvetlených na príkladoch, podrobná orientácia v oblasti DPH.DPH profi Vás pripraví rýchlo a jednoducho - mesačne pripravujeme viac ako 15 garantovaných článkov, ktoré Vás podrobne oboznámia so zmenami, ktoré prináša neustále sa meniaca legislatíva.

Staňte sa predplatiteľom DPH profi. Nikde inde nenájdete takú koncentráciu článkov z oblasti DPH, ktoré naviac zaručia garanciu aktuálnosti a správnosti.