Najnovšie
 
 
 
CallMeBack
Do not fill this:
 
WriteMeBack
Do not fill this:
 
Modré číslo / bezplatná linka
 
Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Do not fill this:

Ukážka obsahu:

Prehľad sadzieb DPH v členských krajinách EÚ

12.12.2011, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Ku krajinám s najvyššou sadzbou DPH patrí Dánsko, Švédsko a Maďarsko. Sadzba je na úrovni 25 %. Parlament v Maďarsku v novembri tohto roku schválil vládny návrh na zvýšenie DPH o 2%, pričom táto sadzba bude najvyššia v celej Európskej únii. Na druhom mieste sa nachádza Rumunsko, ktoré v roku 2010 zvýšilo sadzbu z 19 % na súčasných 24 %. Príčinou tohto kroku bolo obmedziť deficit verejných financií a splniť tak podmienky pre získanie pôžičky od Medzinárodného menového fondu (MMF). Krajiny ako Grécko, Poľsko, Portugalsko a Fínsko majú sadzbu DPH 23 % .

V Grécku sa zvýšila DPH z 19 % na 23 %, čo bolo súčasťou úsporného balíka z júna tohto roku. Odsúhlasenie tohto balíka predstavovalo nevyhnutnú podmienku pre zabezpečenie ďalších pôžičiek od eurozóny a MMF. Jeho súčasťou bolo aj zvýšenie DPH reštaurácii z 13 % na 23 %. Taktiež sa zvýšila sadzba zníženej DPH na úroveň 13 % a 6,5 %. Sadzbu 22 % má Lotyšsko. Sadzba 21 % je v Belgicku, Írsku a Litve. Skupinu krajín so sadzbou 20 % tvorí Bulharsko, Česká republika, Estónsko, Taliansko, Rakúsko, Slovinsko, Slovensko a Spojené kráľovstvo. Od januára tohto roku sa DPH na Slovensku zvýšila z 19 % na 20%.

Táto sadzba bude platiť dovtedy, kým sa deficit verejných financií nezníži pod 3 % HDP, pričom k tomu by malo dôjsť v roku 2013. Francúzska sadzba DPH je 19,6 %. V Nemecku a v Nórsku je sadzba 19 %. V Španielsku a v Malte je sadzba 18 %. Najnižšiu základnú sadzbu DPH v Európskej únii majú krajiny Cyprus a Luxembursko, jej výška  je 15 %.

...
Koniec ukážky
...

Prístup ZADARMO k tomuto dokumentu majú len registrovaní užívatelia portálu dph.sk.

Som už registrovaný na dph.sk:

=> Prihláste sa svojím užívateľským menom a osobným heslom.

Nie som registrovaný:

=> Zaregistrujte sa. Prinesie Vám to veľa výhod:

  • každé dva týždne dostanete ZADARMO do svojej e-mailovej schránky prehľad aktualít, najnovších legislatívnych zmien, zaujímavé články, zodpovedané otázky z oblasti DPH,
  • získate okamžitý prístup do negarantovaných aktualít, článkov a otázok na portáli www.dph.sk,
  • získate prístup do rozsiahleho archívu príspevkov na portáli www.dph.sk.

Registrácia je úplne zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov.

Najdiskutovanejšia daň na Slovensku - zorientujte sa s DPH v zmenách v legislatíve pre rok 2015.

Vždy presné a aktuálne informácie, prehľad v problematike DPH vo forme riešení konkrétnych situácií z praxe zrozumiteľne vysvetlených na príkladoch, podrobná orientácia v oblasti DPH.DPH profi Vás pripraví rýchlo a jednoducho - mesačne pripravujeme viac ako 15 garantovaných článkov, ktoré Vás podrobne oboznámia so zmenami, ktoré prináša neustále sa meniaca legislatíva.

Staňte sa predplatiteľom DPH profi. Nikde inde nenájdete takú koncentráciu článkov z oblasti DPH, ktoré naviac zaručia garanciu aktuálnosti a správnosti.