Najnovšie
 
 
 
CallMeBack
Do not fill this:
 
WriteMeBack
Do not fill this:
 
Modré číslo / bezplatná linka
 
Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Do not fill this:

Ukážka obsahu:

Súhrnný výkaz a oprava údajov

Archív 14.8.2012, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Súhrnný výkaz predstavuje zákonom ustanovený prostriedok, prostredníctvom ktorého dochádza k výmene potrebných informácií medzi členskými štátmi, čím sa vytvárajú predpoklady na to, aby daňová správa členského štátu, v ktorom je daň z pridanej hodnoty splatná, mala k dispozícii nevyhnutné informácie o dodaniach tovaru v rámci spoločenstva. Povinnosť, podmienky a pravidlá podávania súhrnného výkazu sú predmetom ustanovenia § 80 zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o DPH“).

Forma opravy údajov v súhrnnom výkaze

V zásade platí, že ak osoba, ktorá podala súhrnný výkaz, zistí, že údaje uvedené v súhrnnom výkaze sú neúplné alebo nesprávne, postupuje pri oprave v ňom uvedených údajov v závislosti od skutočnosti, či k zisteniu dôjde pred uplynutím lehoty na podanie súhrnného výkazu alebo po uplynutí tejto lehoty.

V prípade, ak k zisteniu, že údaje uvedené v súhrnnom výkaze sú neúplné alebo nesprávne, dôjde pred uplynutím lehoty na podanie súhrnného výkazu, osoba, ktorá podala súhrnný výkaz, podá tzv. opravný súhrnný výkaz. V opravnom súhrnnom výkaze sa uvádzajú všetky správne údaje, teda nielen tie, ktoré sa opravujú. Možno tak skonštatovať, že v takomto prípade opravný súhrnný výkaz nahrádza pôvodne podaný súhrnný výkaz. Ak platiteľ dane alebo zdaniteľná osoba registrovaná pre daň podáva opravný súhrnný výkaz, vyznačí na prvej strane tlačiva v kolónke Druh súhrnného výkazu „x“ v políčku opravný súhrnný výkaz.

Kliknutím otvoríte obrázok v novom okne

Kliknutím otvoríte obrázok v novom okne

...
Koniec ukážky
...

Prístup k tomuto dokumentu majú len predplatitelia DPH profi po prihlásení užívateľským menom a osobným heslom.

DPH profi = 15 - 20 nových garantovaných článkov každý mesiac!

Objednajte si predplatné DPH profi a získajte tak prístup k databáze denne aktualizovaných odborných textov pokrývajúcich oblasť DPH. Veľmi ľahkú orientáciu v tejto unikátnej knižnici uľahčuje prepracovaný systém vyhľadávania, vďaka ktorému rýchlo nájdete vždy správne a overené informácie.

  •  
predplatné DPH profi na 12 mesiacov

Najdiskutovanejšia daň na Slovensku - zorientujte sa s DPH v zmenách v legislatíve pre rok 2015.

DPH profi Vás pripraví rýchlo a jednoducho - mesačne pripravujeme viac ako 15 garantovaných článkov, ktoré Vás podrobne oboznámia so zmenami, ktoré prináša neustále sa meniaca legislatíva.

Staňte sa predplatiteľom DPH profi. Nikde inde nenájdete takú koncentráciu článkov z oblasti DPH, ktoré naviac zaručia garanciu aktuálnosti a správnosti.

Do doby, než sa stanete predplatiteľom DPH profi, môžete po prihlásení využívať bezplatný prístup do týchto súvisiacich dokumentov.

13.7.2012 Zoznam číslených kódov pre nadobudnutý tovar a služby, pri ktorých sa nevracia DPH v RakúskuZĂĄmok
16.1.2012 Súhrnný výkazZĂĄmok
23.12.2011 Trojstranný - triangulárny obchodZĂĄmok
9.12.2013 Obchodujete s krajinou EÚ? Tak treba podať súhrnný výkaz k DPHZĂĄmok
2.7.2012 Trojstranný obchodZĂĄmok